Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o kursie na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o kursie na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Zanim będzie można złożyć wniosek o uzyskanie licencji przewoźnika transportu, należy pamiętać o tym, by uzyskać odpowiednie dokumenty. Jednym z nich jest certyfikat, który wskazuje, że przedsiębiorca ma podstawową, wymaganą wiedzę na temat prowadzenia firmy. A do samego egzaminu przygotowują kursy, które mogą jednak wyglądać różnie.

Podstawowe informacje

Najważniejsze jest to, by wiedzieć, do czego prowadzi kurs. Jest on przygotowaniem do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika, który składa się z dwóch części:

  • Test składający się z 64 pytań liczony na 64 punkty;
  • Dwa pytania problemowe skupiające się wokół działania firmy i jej pracowników[1].

Egzamin ten, przeprowadzany w Warszawie, jest wspólny dla wszystkich, jednak przygotowaniem zajmuje się wiele firm. Warto pomyśleć, co będzie istotne z punktu widzenia kursanta.

Mało materiałów

Ważne jest nie tylko to, by kurs był obszerny godzinowo, czyli trwał nie mniej niż 30 godzin, ale także, by dostęp do najnowszych materiałów nie powodował dodatkowych kosztów. Tak często bywa, bowiem okazuje się, że w cenie szkolenia nie ma nic poza wykładami. A dodatkowe materiału, takie jak zeszyty ćwiczeniowe, przykładowe zadania czy wiedza w pigułce są dostępne dodatkowo płatne. Na to warto zwracać uwagę i wybierać firmy rzetelnie przygotowujące kursantów do egzaminu. Tylko w taki sposób możesz zdać i uzyskać prawo do zostania przedsiębiorcą transportowym.

[1]http://www.certyfikatkompetencjizawodowychcpc.pl/egzamin.html, dostęp: 07.12.2019 r.