Zadzwoń do nas: (+48)536499499 (+48)503761598, Biuro pn-PT 8-16, Sobota 9-14

KOAL
Lublin, Pólko 5A
21-003 Ciecierzyn
tel. (+48) 536-499-499
tel. (+48) 503-761-598
biuro@koal.com.pl
Nr. konta 80102032060000860200950014


Formularz kontaktowy

Formularz zgłoszeniowy

Strona była oglądana: 448249 razy

Oferujemy smaczne obiady wliczone w cenę kursu

Certyfikat


Podstawa Prawna Certyfikacji

 • Certyfikację przewoźników drogowych w Polsce regulują następujące akty prawne:

 • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 8 pażdziernika 2003 r. w sprawie uzyskiwania certyfikatów kompetencji zawodowych w transporcie drogowym;

 • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. Nr 125 poz. 1371).

 
Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźników Drogowych- cpc

Jest dokumentem potwierdzającym posiadanie przez przedsiębiorcę( lub osobę wyznaczoną przez przedsiębiorcą na podstawie umowy cywilno-prawnej jako zarządzającego w jego imieniu transportem) kwalifikacji niezbędnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.

Certyfikaty wydaje w Polsce Instytut Transportu Samochodowego na podstawie pozytywnie zdanego egzaminu pisemnego składającego się z dwóch części pisemnych:

 • TEST  wielokrotnego wyboru

 • ZADANIE PROBLEMOWE   składającego się z 2-ch zagadnień / między innymi dotyczących czasu pracy kierowcy/


Na egzamin zgodnie z nowym rozporządzeniem 1071/2009 czyli po 04.12.2011 mamy łącznie cztery godziny , czyli po dwie godziny na każdą z części.

Dotychczas osoby legitymujące się pięcioletnią praktyką zawodową mogły zostać na podstawie okazanych dokumentów zwolnione z części egzaminu która dotyczyła zadań problemowych. Jednak do nowego egzaminu wszystkie osoby przystąpią do obu części egzaminacyjnych . Jednym słowem nie będzie żadnych zwolnień z części egzaminu- czyli z zadań jak było dotychczas!


Każda osoba ubiegająca się o Certyfikat Kompetencji Zawodowych zdaje egzamin przed Komisją w skład której wchodzą trzy osoby wyznaczone przez:

 • Instytut Transportu Samochodewego

 • Ministerstwo Transportu


Certyfikat Unijny

To nic innego jak dotychczasowy ( otrzymany do 04.12.2011r) Międzynarodowy Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Nie ma już certyfikatu na kraj oraz certyfikatu międzynarodowego. w tej chwili jest tylko jeden certyfikat-UNIJNY

Posiadacz Międzynarodowego certyfikatu może zwrócić  się do Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie o wymianę „ druku” na nowy, czyli na CERTYFIKAT UNIJNY o ile jest mu taki potrzebny . W Polsce nadal licencje międzynarodowe będą wydawane na podstawie „ starych certyfikatów międzynarodowych” i oczywiście co się z tym wiąże honorowane przez:

GITD  w Warszawie( instytucja wydająca licencję międzynarodową)

STAROSTWACH ( instytucja wydająca licencję krajową)

Jednakże osoby które prowadzą firmy w innym kraju unijnym powinny ubiegać się o wydanie certyfikatu na nowym druku.

 

 

SZKOLENIE NA CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO RZECZY PLUS SPEDYCJA.

 

ZAPRASZAMY NA  4-O DNIOWE SZKOLENIE ( PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA, PONIEDZIAŁEK )KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W MIASTACH  ORAZ TERMINACH WSKAZANYCH NA STRONIE GŁÓWNEJ . CELEM SZKOLENIA JEST PRZYGOTOWANIE PAŃSTWA DO ZDANIA Z WYNIKIEM POZYTYWNYM 4-O GODZINNEGO EGZAMINU I OTRZYMANIA CERTYFIKATU KTÓRY TO POZWOLI PAŃSTWU UZYSKAĆ LICENCJĘ NA TRANSPORT KRAJOWY I MIĘDZYNARODOWY ORAZ OTWORZYĆ WŁASNĄ SPEDYCJĘ.


NASI KURSANCI OTRZYMUJĄ OD NAS WSZYSTKIE NIEZBĘDNE POMOCE  ( I NIE SĄ TO KSIĄŻKI CZY USTAWY) W POSTACI TESTÓW WIELOKROTNEGO WYBORU OK.2200 PYTAŃ ,  RÓWNIEŻ OMAWIAMY WSZYSTKIE PRZYKŁADOWE ZADANIA Z KTÓRYMI SIĘ ZETKNĄ NA EGZAMINIE.  


W ODRÓŻNIENIU OD AMATORSKICH OŚRODKÓW NASZA FIRMA OPIEKUJE SIĘ KAŻDYM KURSANTEM OD POCZĄTKU SZKOLENIA , AŻ DO UZYSKANIA POZYTYWNEGO WYNIKU Z EGZAMINU. NIE PODAJEMY GODZINY ZAKOŃCZENIA W DANYM DNIU SZKOLENIA GDYŻ WYKŁADOWCY  W NASZEJ FIRMIE PROWADZĄ ZAJĘCIA DOPÓKI  WSZYSCY NIE ZROZUMIEJĄ DOKŁADNIE WSZYSTKICH ZAGADNIEŃ.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY OSOBY KTÓRE NIGDY NIE MIAŁY DO CZYNIENIA Z TRANSPORTEM  - DLA NAS WYSTARCZY BY KURSANT CZY TEŻ KURSANTKA  POTRAFIŁA MÓWIĆ PO POLSKU, UMIAŁA POSŁUGIWAĆ SIĘ KALKULATOREM I MIAŁA UKOŃCZONE 18 LAT , GDYŻ JEST TO WARUNEK UZYSKANIA CERTYFIKATU KOMPETENCJI. RESZTA JUŻ W NASZYCH RĘKACH , A NASI WYKŁADOWCY DOŁOŻĄ WSZELKICH STARAŃ BY PAŃSTWO PODESZLI DO EGZAMINU TYLKO RAZ I OTRZYMALI WYNIK POZYTYWNY  Z EGZAMINU ORAZ CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH.


ZAPISY PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE . RÓWNIEŻ MOŻECIE PAŃSTWO ZAPISAĆ SIĘ POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UMIESZCZONY NA NASZEJ STRONIE- ZAKŁADKA  " KONTAKT"


 • W NASZEJ FIRMIE PROWADZIMY PRZYGOTOWANIE DOKUMENTÓW DO UZYSKANIA LICENCJI TRANSPORTOWEJ ORAZ SPORZĄDZENIE UMOWY CYWILNO-PRAWNEJ( umowy zlecenia)  DLA KIEROWNIKA TRANSPORTU ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM WE 1071/2009 oraz WYMOGAMI BOTM I STAROST JAKO ORGANU WYDAJĄCEGO ZEZWOLENIE NA WYKONYWANIE ZAWODU PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO(dawniej zwane LICENCJA KRAJOWA)

  1. KOSZT PRZYGOTOWANIA DOKUMENTOW DO LICENCJI- 400zł brutto

  2. KOSZT SPORZĄDZENIA UMOWY  DLA KIEROWNIKA TRANSPORTU- 300zł brutto

  (UMOWA ZLECENIA CHRONIĄCA  INTERESY KIEROWNIKA TRANSPORTU- JEGO ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ)

   

  ZAPRASZAMY

   

   

   

   

  Licencja Transportowa,Licencja na Transport,Kurs na Certyfikat Kompetencji Zawodowych,Spedycja, cpc +