536-499-499 biuro@koal.com.pl

Zastanawiasz się czy zrobić kurs na spedytora? Dajemy odpowiedź czy warto i jak zdobyć Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego.

Kurs na spedytora czy warto? Spedytor to osoba, która jest odpowiedzialna za wszystkie samochody ciężarowe, które mijasz codziennie w drodze do pracy. To osoba, która jest niezastąpioną częścią handlu międzynarodowego. To właśnie on przyczynia się do tego, że produkty spożywcze znajdują się na półkach w naszych sklepach.

Żeby zostać spedytorem ważne jest, aby cechować się otwartością na ludzi. W końcu to praca, w której całe dni spędza się właśnie z nimi. To idealne zajęcie dla dynamicznych osób,które potrafią biegle przeliczać trasy oraz mają dobrą wyobraźnię przestrzenną.

Jeżeli jesteś miłośnikiem transportu oraz posiadasz wszystkie wymienione wyżej cechy, warto rozważyć kurs spedytora – sprawdź co to jest kurs kompetencji zawodowych.

Kurs na spedytora czy warto? Poznaj zalety:

Indywidualność w działaniu

Jeśli jesteś osobą, którą cechuje indywidualność i nie lubisz gdy ktoś Ci rozkazuje, praca spedytora jest idealna dla Ciebie. Ważne w tej pracy jest odpowiedzialne i pewne podejmowanie decyzji, dlatego bycie zdecydowanym i pewnym siebie jest tu na wagę złota. W tym zawodzie nie ma miejsca na chowanie się za czyimiś plecami.

Odpowiada za transport dóbr

Dla niektórych może się to wydawać prozaiczne, ale faktem jest, że bez spedytora nie mielibyśmy w sklepie swoich ulubionych towarów. To właśnie on kieruje całym przebiegiem transportu, dzięki któremu twoja przesyłka ląduje w twoich rękach. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że bez spedytorów nasza codzienność nie wyglądałaby tak samo.

Wysokie zarobki

Ważną kwestią, dla niektórych osób, które przystępują na kurs spedytora, są zarobki. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na spedytorów, dlatego nie ma problemu ze znaleziem satysfakcjonującej pracy. Przeglądając oferty można zauważyć, że umowy równają się wysokim kwotom. Ciężka i sumienna praca się opłaca, ponieważ jeśli dobrze wykonuje się ten zawód często można liczyć na różne premie i bonusy.

Elastyczność czasu pracy

Dla niektórych może być to duży plus, że spedytor w sposób elastyczny może układać sobie godziny pracy. Specyfika jego pracy pozwala również na pracę zdalną. To może być korzystne dla osób, które z różnych powodów muszą więcej czasu spędzać w domu.

Praca marzeń

Jeśli nadal zastanawiasz się czy kurs spedytora, jest dla Ciebie, pamiętaj, że branża ta stale się rozwija, dlatego rozpoczęcie swojej kariery nie stanowi żadnego problemu. Kto wie, być może spełnisz swoje marzenia i siedząc za biurkiem w biurze, będziesz planował trasę przewozu ładunku po swoim ulubionych kraju.

Nie jest to, co prawda, prosty zawód, bo jak w każdym innym trzeba mieć odpowiednie kompetencje i umiejętności. Jeżeli jednak połączysz wspomniane wyżej cechy z niezbędną wiedzą, będziesz pasją będziesz wykonywał pracę spedytora.

kurs na spedytora

Dziękujemy!