536-499-499 biuro@koal.com.pl

Co zrobić, gdy nie zdałeś egzaminu, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o poprawce

 

Czasami zdarza się, że certyfikat kompetencji zawodowych dla przewoźnika nie zostaje wydany z powodu zbyt małej ilości punktów. W dobrych centrach szkoleń jest to sytuacja marginalna, ale niewątpliwie się zdarza. Warto więc wiedzieć, co dokładnie wówczas należy zrobić i jakie możliwości ma przedsiębiorca, któremu noga się powinie…

 

Egzamin państwowy

 

Organizacja egzaminu leży po stronie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. To on organizuje egzamin dla osób/przewoźników drogowych składający się z dwóch części:

  1. 64 pytania testowe na 64 punkty. Możliwe jest wiele poprawnych odpowiedzi, choć większość pytań posiada tylko jedną. Czas to 120 minut, a aby zaliczyć tę część, trzeba mieć przynajmniej 50% poprawnych odpowiedzi.
  2. Dwa pytania problemowe, które wymagają liczenia, myślenia i wiedzy. Całość musi trwać znów 120 minut. 70% punktów możliwych do zdobycia daje zdanie egzaminu.

Wyniki zwykle pojawiają się w przeciągu kilku dni, maksymalnie w ciągu dwóch tygodni. Co zrobić, gdy nie masz wystarczającej ilości punktów?

 

Egzamin poprawkowy

 

Wówczas musisz podejść do egzaminu poprawkowego. Oczywiście liczba podejść jest nieograniczona. Warto zatem próbować, tym bardziej że certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika jest ważny bezterminowo. Aby przystąpić do egzaminu poprawkowego, należy wpłacić 500 złotych oraz złożyć wniosek do Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Warto zrobić to jak najszybciej po pierwszym egzaminie, bowiem często następują zmiany w materiale.

Koal   tel 536-499-499

Dziękujemy!