Certyfikat kompetencji zawodowych
przewoźnika drogowego

transport rzeczy, osób i spedycja

Terminy szkoleń CPC 2015

Lublin 13-16.11.2015 przewóz rzeczy, osób + spedycja
Katowice 20-23.11.2015 przewóz rzeczy + spedycja
Rzeszów 23-26.10.2015 przewóz rzeczy + spedycja
Poznań 16-19.10.2015 przewóz rzeczy + spedycja

 

(+48) 536-499-499
(+48) 503-761-598

biuro@koal.com.pl
pn - pt 8:00 - 18:00
sob. 9:00 - 14:00
 

Licencja transportowa i spedycyjna

Podstawa Prawna Certyfikacji

  • Certyfikację przewoźników drogowych w Polsce regulują następujące akty prawne:

  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 8 pażdziernika 2003 r. w sprawie uzyskiwania certyfikatów kompetencji zawodowych w transporcie drogowym;

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. Nr 125 poz. 1371).

 
Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźników Drogowych- cpc

Jest dokumentem potwierdzającym posiadanie przez przedsiębiorcę( lub osobę wyznaczoną przez przedsiębiorcą na podstawie umowy cywilno-prawnej jako zarządzającego w jego imieniu transportem) kwalifikacji niezbędnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.

Certyfikaty wydaje w Polsce Instytut Transportu Samochodowego na podstawie pozytywnie zdanego egzaminu pisemnego składającego się z dwóch części pisemnych:

  • TEST  wielokrotnego wyboru

  • ZADANIE PROBLEMOWE   składającego się z 2-ch zagadnień / między innymi dotyczących czasu pracy kierowcy/


Na egzamin zgodnie z nowym rozporządzeniem 1071/2009 czyli po 04.12.2011 mamy łącznie cztery godziny , czyli po dwie godziny na każdą z części.

Dotychczas osoby legitymujące się pięcioletnią praktyką zawodową mogły zostać na podstawie okazanych dokumentów zwolnione z części egzaminu która dotyczyła zadań problemowych. Jednak do nowego egzaminu wszystkie osoby przystąpią do obu części egzaminacyjnych . Jednym słowem nie będzie żadnych zwolnień z części egzaminu- czyli z zadań jak było dotychczas!


Każda osoba ubiegająca się o Certyfikat Kompetencji Zawodowych zdaje egzamin przed Komisją w skład której wchodzą trzy osoby wyznaczone przez:

  • Instytut Transportu Samochodewego

  • Ministerstwo Transportu


Certyfikat Unijny

To nic innego jak dotychczasowy ( otrzymany do 04.12.2011r) Międzynarodowy Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Nie ma już certyfikatu na kraj oraz certyfikatu międzynarodowego. w tej chwili jest tylko jeden certyfikat-UNIJNY

Posiadacz Międzynarodowego certyfikatu może zwrócić  się do Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie o wymianę „ druku” na nowy, czyli na CERTYFIKAT UNIJNY o ile jest mu taki potrzebny . W Polsce nadal licencje międzynarodowe będą wydawane na podstawie „ starych certyfikatów międzynarodowych” i oczywiście co się z tym wiąże honorowane przez:

GITD  w Warszawie( instytucja wydająca licencję międzynarodową)

STAROSTWACH ( instytucja wydająca licencję krajową)

Jednakże osoby które prowadzą firmy w innym kraju unijnym powinny ubiegać się o wydanie certyfikatu na nowym druku.

 

SZKOLENIE NA CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO RZECZY PLUS SPEDYCJA.

zapraszamy na czterodniowe szkolenie (piątek, sobota, niedziela, poniedziałek), które odbędzie się w miastach oraz terminach wskazanych na stronie głównej. Celem szkolenia jest przygotowanie państwa do zdania z wynikiem pozytywnym czterogodzinnego egzaminu i otrzymania certyfikatu, który to pozwoli państwu uzyskać licencję na transport krajowy i międzynarodowy oraz otworzyć własną spedycję.

Nasi kursanci otrzymują od nas wszystkie niezbędne pomoce (i nie są to książki czy ustawy) w postaci testów wielokrotnego wyboru ok. 2200 pytań. Również omawiamy wszystkie przykładowe zadania, z którymi się zetkną na egzaminie.  

W odróżnieniu od amatorskich ośrodków nasza firma opiekuje się każdym kursantem od początku szkolenia, aż do uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu. Nie podajemy godziny zakończenia w danym dniu szkolenia, gdyż wykładowcy w naszej firmie prowadzą zajęcia dopóki wszyscy nie zrozumieją dokładnie wszystkich zagadnień.

Serdecznie zapraszamy osoby, które nigdy nie miały do czynienia z transportem  - dla nas wystarczy by kursant czy też kursantka potrafiła mówić po polsku, umiała posługiwać się kalkulatorem i miała ukończone 18 lat, gdyż jest to warunek uzyskania certyfikatu kompetencji. reszta już w naszych rękach, a nasi wykładowcy dołożą wszelkich starań by państwo podeszli do egzaminu tylko raz i otrzymali wynik pozytywny z egzaminu oraz certyfikat kompetencji zawodowych.

 

ZAPISY PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE. MOŻECIE PAŃSTWO ZAPISAĆ SIĘ RÓWNIEŻ POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UMIESZCZONY NA STRONIE GŁÓWNEJ

W naszej firmie prowadzimy przygotowanie dokumentów do uzyskania licencji transportowej oraz sporządzenie umowy cywilno-prawnej (umowy zlecenia) dla kierownika transportu zgodnie z rozporządzeniem we 1071/2009 oraz wymogami BOTM i Starostw jako organu wydającego zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego (dawniej zwane licencja krajowa)

1. koszt przygotowania dokumentow do licencji - 400zł brutto

2. koszt sporządzenia umowy  dla kierownika transportu - 300zł brutto

(umowa zlecenia chroniąca  interesy kierownika transportu- jego odpowiedzialność finansową)

3.Zajmujemy się również zabezpieczeniem  finansowym w postaci polisy ubezpieczeniowej-wymóg do licencji transportowej

 

 

ZAPRASZAMY

KOAL

© Koal - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.
Użytkownicy odwiedzający obecnie stronę: 4
Strona była oglądana: 492425 razy
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij