Certyfikat kompetencji zawodowych
przewoźnika drogowego

transport rzeczy, osób i spedycja

Terminy szkoleń CKZ 2017

LUBLIN 17-20.03.2017 przewóz osób , rzeczy +spedycja
KATOWICE 24-27.03.2017 przewóz rzeczy + spedycja
RZESZÓW 07-10.04.2017 przewóz rzeczy + spedycja
POZNAŃ 24-27.02.2017 przewóz rzeczy + spedycja
WARSZAWA 21-24.04.2017 przewóz rzeczy + spedycja

 

(+48) 536-499-499
biuro@koal.com.pl
pn - pt 8:00 - 18:00
sob. 9:00 - 14:00
 

Licencja transportowa i licencja spedycyjna

Podstawa Prawna Certyfikacji

  • Certyfikację przewoźników drogowych w Polsce regulują następujące akty prawne:

  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 8 pażdziernika 2003 r. w sprawie uzyskiwania certyfikatów kompetencji zawodowych w transporcie drogowym;

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. Nr 125 poz. 1371).

 
Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźników Drogowych- cpc

Jest dokumentem potwierdzającym posiadanie przez przedsiębiorcę (lub osobę wyznaczoną przez przedsiębiorcą na podstawie umowy cywilno-prawnej jako zarządzającego w jego imieniu transportem) kwalifikacji niezbędnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.

 

Certyfikaty wydaje w Polsce Instytut Transportu Samochodowego na podstawie pozytywnie zdanego egzaminu pisemnego składającego się z dwóch części pisemnych:

  • TEST wielokrotnego wyboru
  • ZADANIE PROBLEMOWE składającego się z 2-ch zagadnień / między innymi dotyczących czasu pracy kierowcy/

Na egzamin zgodnie z nowym rozporządzeniem 1071/2009 czyli po 04.12.2011 mamy łącznie cztery godziny, czyli po dwie godziny na każdą z części.

Dotychczas osoby legitymujące się pięcioletnią praktyką zawodową mogły zostać na podstawie okazanych dokumentów zwolnione z części egzaminu która dotyczyła zadań problemowych. Jednak do nowego egzaminu wszystkie osoby przystąpią do obu części egzaminacyjnych . Jednym słowem nie będzie żadnych zwolnień z części egzaminu- czyli z zadań jak było dotychczas!

Każda osoba ubiegająca się o Certyfikat Kompetencji Zawodowych zdaje egzamin przed Komisją w skład której wchodzą trzy osoby wyznaczone przez:

  • Instytut Transportu Samochodewego
  • Ministerstwo Transportu

 

Certyfikat Unijny

To nic innego jak dotychczasowy ( otrzymany do 04.12.2011r) Międzynarodowy Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Nie ma już certyfikatu na kraj oraz certyfikatu międzynarodowego. w tej chwili jest tylko jeden certyfikat-UNIJNY

Posiadacz Międzynarodowego certyfikatu może zwrócić  się do Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie o wymianę „ druku” na nowy, czyli na CERTYFIKAT UNIJNY o ile jest mu taki potrzebny . W Polsce nadal licencje międzynarodowe będą wydawane na podstawie „ starych certyfikatów międzynarodowych” i oczywiście co się z tym wiąże honorowane przez:

  • GITD  w Warszawie( instytucja wydająca licencję międzynarodową)
  • STAROSTWACH ( instytucja wydająca licencję krajową)


Jednakże osoby które prowadzą firmy w innym kraju unijnym powinny ubiegać się o wydanie certyfikatu na nowym druku.

 

SZKOLENIE NA CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO RZECZY PLUS SPEDYCJA.

To nic innego jak dotychczasowy (otrzymany do 04.12.2011r) Międzynarodowy Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Nie ma już certyfikatu na kraj oraz certyfikatu międzynarodowego. w tej chwili jest tylko jeden certyfikat-UNIJNY

zapraszamy na czterodniowe szkolenie (piątek, sobota, niedziela, poniedziałek), które odbędzie się w miastach oraz terminach wskazanych na stronie głównej. Celem szkolenia jest przygotowanie państwa do zdania z wynikiem pozytywnym czterogodzinnego egzaminu i otrzymania certyfikatu, który to pozwoli państwu uzyskać licencję na transport krajowy i międzynarodowy oraz otworzyć własną spedycję.

Nasi kursanci otrzymują od nas wszystkie niezbędne pomoce (i nie są to książki czy ustawy) w postaci testów wielokrotnego wyboru ok. 2200 pytań. Również omawiamy wszystkie przykładowe zadania, z którymi się zetkną na egzaminie.

W odróżnieniu od amatorskich ośrodków prowadzących kursy na spedytora, nasza firma opiekuje się każdym kursantem od początku szkolenia, aż do uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu. Nie podajemy godziny zakończenia w danym dniu szkolenia, gdyż wykładowcy w naszej firmie prowadzą zajęcia dopóki wszyscy nie zrozumieją dokładnie wszystkich zagadnień.

Serdecznie zapraszamy osoby, które nigdy nie miały do czynienia z transportem - dla nas wystarczy by kursant czy też kursantka potrafiła mówić po polsku, umiała posługiwać się kalkulatorem i miała ukończone 18 lat, gdyż jest to warunek uzyskania certyfikatu kompetencji. reszta już w naszych rękach, a nasi wykładowcy dołożą wszelkich starań by państwo podeszli do egzaminu tylko raz i otrzymali wynik pozytywny z egzaminu oraz certyfikat kompetencji zawodowych.

 

ZAPISY PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE. MOŻECIE PAŃSTWO ZAPISAĆ SIĘ RÓWNIEŻ POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UMIESZCZONY NA STRONIE GŁÓWNEJ

W naszej firmie prowadzimy przygotowanie dokumentów do uzyskania licencji transportowej oraz sporządzenie umowy cywilno-prawnej (umowy zlecenia) dla kierownika transportu zgodnie z rozporządzeniem we 1071/2009 oraz wymogami BOTM i Starostw jako organu wydającego zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego (dawniej zwane licencja krajowa)

Umowa zlecenia chroniąca interesy kierownika transportu- jego odpowiedzialność finansową iwiele innych dokumentów na stronie: www.transpap.pl

Zajmujemy się również zabezpieczeniem finansowym w postaci polisy ubezpieczeniowej-wymóg do licencji transportowej więcej na stronie: www.transpap.pl

 

 

Interesuje Cię licencja transportowa, a może licencja spedycyjna? Zrób z nami kurs na spedytora!

Zapraszamy

KOAL

© Koal - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.
Użytkownicy odwiedzający obecnie stronę: 27
Strona była oglądana: 784222 razy
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij